10 razloga za zašto je dobro znati nemački

• zasto2Nemačka je najveći svetski izvoznik.
  • Većina svetskih firmi ima svoje sedište u Nemačkoj.
  • Ko govori i razume nemački, lakše i bolje se upoznaje sa kulturom i pospešuje svoje šanse na tržištu rada.
  • Nemački je najzastupljeniji jezik u Evropskioj Uniji.
  • Nemački je jezik Getea, Ničea i Kafke. Takođe su i Mocart, Bah, Betoven, Frojda i Ajnstajn govorili Nemacki.
  • U puno zemalja dolaze najvise turista upravo iz Nemačke.
  • 18 % svih svetskih izdanja se obljavljuje na nemačkom jeziku.
  • Nemački nije nista teži za učenje od ostalih svetskih jezika.
  • Nemački je drugi po redu najzastupljeniji jezik nauke.
  • Ko uči nemački, otvaraju mu se perspektive važnih društvenih, ekonomskih i kulturnih oblasti Centralne Evrope.

Na nemačkom možeš komunicirati sa preko 100 miliona ljudi u celom svetu

Nemački predstavlja oficijalni jezik u Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj i Luksemburgu. Nemacki je drugi po redu strani jezik koji se govori u Evropskoj Uniji i spada u 10 najkorišćenijih jezika u svetu. Skoro 20 miliona ljudi u svetu uči nemački...

Izvor: Nemačka ambasada Otava

Nemački pospešuje Vaše šanse u poslovnom svetu

Nemačka je najveća ekonomska sila Evropske Unije, a treća svetska ekonomska sila. Vodeći je svetski uvoznik i izvoznik. U Nemačkoj se nalazi sedište mnogih internacionalnih firmi koje imaju i preko 600 predstavništva u Kanadi, od kojih su poznatije : Bayer, BASF, Siemens, Daimler-Chrysler, Mannesmann i Thyssen-Krupp.

Izvor informacije:  Kanadska ambasada u Berlinu

Studije i istraživački rad u Nemackoj

Nemački sistem obrazovanja ima dugu tradiciju – najstariji nemački univerzitet, Karl Rupert Univerzitet u Hajdelbergu je osnovan 1386. godine i jedan je od najbolje rangiranih u svetu. Stranci iz celog sveta dolaze u Nemačku zbog studiranja. Na listi omiljenih mesta za studiranje Nemačka je na trecem mestu. Ukupno 224 000 stranih studenata je na diplomskim ili postdiplomskim studijama na nekom od 350 univerziteta u Nemačkoj.

Izvor informacije: DAAD – Sluzba za akademsku razmnenu Nemačke